Деян Иванов най-полезен за шеста победа на Сплит
Деян Иванов най-полезен за шеста победа на Сплит / netinfo
Българският национал Деян Иванов бе най-полезен за шестата победа на КК Сплит във Шампионската фаза на хърватското баскетболно първенство. Отборът, където играе и Бойко Младенов, се наложи като гост на Свиетлост (Славонски Брод) със 113:92. Разгромът бе най-фрапантен в първите десет минути, когато Сплит реализира 40 точки, срещу 24 на своя опонент.

След много силна втора част на домакините обаче пасивът им се стопи само до девет точки – 50:59 на почивката. Въпреки това Сплит бързо възстанови и дори увеличи преднината си в третата четвърт, за да направи заключителната част просто протоколна.

Марлон Гарнет изигра страхотен мач за Сплит с 25 точки, а Дамян Рудеж добави 22. Деян Иванов бе с най-висок коефициент за полезно действие със своите 20 точки, седем борби и две асистенции за 25 минути. Крилото пропусна само два от общо 10-те си опита за кош в мача. Бойко Младенов игра 27 минути, като завърши с четири точки и седем борби.

КК Сплит е втори в класирането с шест победи и една загуба, като единствено Задар няма поражение до момента в Шампионската фаза.

В осми кръг, следващата сряда, Сплит гостува на Дубрава.