Деян Иванов блести при победа на Сплит над Цибона
Деян Иванов блести при победа на Сплит над Цибона / netinfo
Баскетболистите на Сплит победиха Цибона с 95-86 в първата среща от полуфиналната серия в първенството на Хърватска. Един от играчите с най-голяма заслуга за победата на сплитския клуб бе Деян Иванов, вкарал 18 точки и хванал 11 борби за коефициент от 25, втори такъв след Дамян Рудеж с 27, съобщава bulgarianbasket.com.

Сплит поведе с 5 точки в началото, но Цибона изравни за 16-16. Последваха тройки на американците Марлон Гарнет и Тони Ейкинс за 27-19, а след два коша на Иванов разликата стана 13 точки (31-18). Все пак Цибона намали на 31-21 в края на частта.

Това не попречи на разигралите се домакини, в това число и на българина Деян Иванов, който след две поредни тройки направи резултата 47-28. Точно преди почивката се появи в игра и другия българин в отбора – Бойко Младенов, който отбеляза и благодарение на него разликата мина 20 точки. На полувремето двата състава се оттеглиха при аванс от 18 за Сплит като защитата на гостите не действаше по-най-добрия начин – 57-39.

Цибона започна силно второто полувреме и намали до 57-46, но домакините поддържаха тази разлика до средата на последната четвърт. Тогава чрез няколко поредни коша тя набъбна до 18 плюс (89-71), което всъщност се оказа и окончателна развръзка в срещата. Накрая разликата бе само 9 точки - 95-86, но това бе без никакво значение, тъй като вече Сплит има преднина от 1-0 в серията. Играе се до 2 победи от три срещи.

Рудеж бе най-резултатен за Сплит с 19 точки, докато Рожич и Хоскин завършиха с по 16 за гостите от Загреб.