Цветан Генков се развихри в контрола
Цветан Генков се развихри в контрола / netinfo

Българският нападател Цветан Генков вкара два от головете при победата с 4:1 на Динамо Москва над втородивизионния Ника.

Голмайсторът на А група за миналия сезон показа отлични умения по време на спаринга, нещо което поне до момента не му се отдава в официални двубои.

Още през първата част Динамо наложи натиск върху своя противник и резултатът бе открит още в 5-та минута от Цветан Генков, след като засече центрирането на Александър Толчин. До края на първата част падна още един гол от дузпа, но във врата на първодовозионния руски тим, дело на Стеклов.

През второто полувреме Динамо продължи да бъде по-активният отбор на терена и така се стигна до 65-та минута, когато Руслан Пименов изведе столичани напред.

Шест минути преди края Цветан Генков вкара за 3:1, а малко след това отново Пименов прати топката в мрежата на Ника.