ЦСКА тресна Олимпиакос и остана в борбата
ЦСКА тресна Олимпиакос и остана в борбата / netinfo
Баскетболният отбор на ЦСКА Москва победи с 83:73 точки Олимпиакос в Атина във втората среща между двата отбора от четвъртфиналните мачове от Евролигата. По този начин московчани изравниха победите в сериите на 1:1 и третият решителен мач ще се играе в руската столица.

През първите 10 минути домакините показаха, че могат да поднесат поредната изненада в Евролигата, след като имаха преднина от 12 точки 27:15.

ЦСКА обърна развоя на мача във втората и третата четвърт, в които „армейците” тотално доминираха и ги спечелиха съответно с 27:11 и 28:18. В последната част баскетболистите на руския отбор поддържаха разликата и логично спечелиха мача с десет точки, след като в последните десет минути загубиха само с четири точки 13:17.

Американецът с български паспорт Родерик Блекни завърши с 9 точки, а най-резултатен за гърците бе Уудс с 19 точки.

За ЦСКА с 20 точки завърши Шишкаускас, а Лангдън и Смодиш добавиха съответно по 18 и 17 точки.