ЦСКА се измъкна срещу Ямбол
ЦСКА се измъкна срещу Ямбол / netinfo
Баскетболистите на ЦСКА-Интерлоджик победиха Ямбол в драматичен мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Момчетата на Росен Барчовски стигнаха до успеха с 89:85 точки и поведоха с 1:0 в серията.

Вторият мач е след два дни в Ямбол, а при успех ЦСКА ще се класира за финалната четворка. Евентуалният трети мач ще бъде на 20-ти март в София.

"Червените" водеха с 50:41 точки на почивката, въпреки че в началните минути гостите имаха преднина от 12:5.

В началото на третата част домакините поведоха с 16 точки - 57:41, но 30 секунди преди сирената момчетата на Иван Чолаков изравниха - 84:84. ЦСКА-Интерлоджик стигна до успеха с тройка на Христо Николов 12 секунди преди края, а Гларуса завърши с 25 точки.

Най-резултатен за "червените" бе Христо Николов с 25 точки, а Георги Давидов завърши с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 11 борби.

За Ямбол Вадим Река също записа "дабъл-дабъл" - 21 точки и 10 борби.

В края на първата част феновете на домакините хвърлиха на терена бутилка, за което "червените" вероятно ще бъдат глобени от БФБаскетбол.