ЦСКА с труден успех в Ямбол
ЦСКА с труден успех в Ямбол / netinfo

Ямбол загуби като домакин от ЦСКА със 74:81 (17:18, 41:33, 53:55) след истинска драма в  сраща от 13-ия кръг на мъжкото държавно първенство.

След равностойна първа четвъртина и убедително представяне на ямболските баскетболисти във втората, червените заиграха по-активно след почивката и успяха да обърнат развоя на мача.

Изравняване в резултата настъпи две минути преди края на третата четвъртина - 50:50. В последната четвърт домакините започнаха по-добре и поведоха с 65:61.

След това обаче момчетата на Росен Барчовски направиха серия от 12:0 за 110 секунди и решиха мача, след като две минути преди сирената поведоха със 73:65.

Във финалния щурм на Ямбол Дечо Коешинов вкара две поредни тройки и домакините намалиха на 71:73. С кош на Лавел Пейн и два наказателни удара на Давидов ЦСКА дръпна със 77:71 и стигнаха до успеха с 81:74 точки.

За червените Георги Давидов отбеляза с 21 точки, Майк Хендерсън се отчете с 19, а Христо Николов добави 15. За Ямбол Дечо Коешинов и Станислав Говедаров вкараха по 18, а Мартин Хорозов реализира 15 точки.