ЦСКА преодоля Финландия, отива в Белград
ЦСКА преодоля Финландия, отива в Белград / netinfo
Волейболистките на шампиона ЦСКА отстраниха финландки в евротурнира Чалъндж Къп. „Червените” взеха победа и в реванша с 3:1 гейма над Конекранес Хемелина.

Момичетата на Атанас Петров загубиха в София само първия гейм с 23:25, но след това взеха следващите три части по убедителен начин – 25:18, 25:15, 25:22 за 101 минути игра в зала „Христо Ботев”.

ЦСКА прескочи от първия във втория кръг на третия по сила турнир на Стария континент. Единственият ни представител при жените в тази надпревара ще има за съперник в следващите елиминации Раднички Ниш Петрол (Белград).

Червените са домакин в първия мач на 4,5 или 6 ноември, а ще играе в Белград на 11,12 или 13 следващия месец. Сръбкините стартират участието си директно от втория кръг на Чалъндж къп.

ЦСКА - Конекранес Хемелина 3:1

ЦСКА: Нора Богданова 9, Гергана Маринова 5, Добриана Рабаджиева 23, Мария Каракашева 14, Христина Русева 4, Габриела Цветанова, Гергана Докузова – либеро (Маргарита Амиджинова 14, Неделина Нешева 1, Катя Марашлиева).

Конекранес Хемелина: Туоминен 1, Абрахансон 9, Тийликайнен 11, Сарна 6, Пихалайамаки 14, Уседа 5, Хавунен - либеро (Саломаки 4, Смоландер 1, Антикайнен).