ЦСКА победи македонския шампион
ЦСКА победи македонския шампион / netinfo

Носителят на Купата на България ЦСКА постигна втората си победа в контролните си срещи, след като на базата в Панчарево срази с 2:0 македонския шампион Работнички Кометал. И двете попадения за армейците реализира новото попълнение Флорентин Петре през първото полувреме.

Срещата започна очаквано с натиск на червените, като много деен в първите минути бе Велизар Димитров. Перничанинът на няколко пъти изведе съотборници в стрелкови позиции, а в 13-та минута негов пробив завърши с удар, който обаче мина на сантиметри от вратата.

Невероятна триходова комбинация Емил Гъргоров - Александър Тунчев - Флорентин Петре намери румънеца сам срещу вратата и той не сгреши. Последва уникален пропуск на Фуртадо, който пропусна сам срещу вратаря.

Все пак в 33-та минута португалецът се реваншира, след като асистира на Петре за второто му попадение. До края на полувремето армейците продължиха с опасните си атаки, като на два пъти отново Фуртадо се отличи с пропуските си.

ЦСКА: Ивайло Петров, Йордан Тодоров, Кирил Котев, Валентин Илиев, Александър Тунчев, Роберт Петров, Георги Илиев, Флорентин Петре, Емил Гъргоров (капитан), Велизар Димитров, Жозе Фуртадо;

След почивката в игра се появиха: Илко Пиргов, Франсиско Маркос, Йордан Юруков, Сергей Якирович, Гийом да Заади, Яник Бумсонг, Иван Иванов, Александър Бранеков, Тиаго Силва, Даниел Георгиев, Стоян Абрашев и Еуген Трика.