ЦСКА изравни резултата от финалната серия срещу Славия
ЦСКА изравни резултата от финалната серия срещу Славия / netinfo
ЦСКА надделя на Славия с 3:2 във втората среща от финала на държавното първенство по волейбол за жени и изравни резултата в серията на 1:1 победи.

В първия гейм играта бе равностойна, като в неговия край нервите на червените издържаха и това им помогна да го затворят с 25:21.

Във втората част ситуацията бе същата, но този път ролите бяха разменени. Домакините спечелиха с 25:22.

След това Славия допусна множество непредизвикани грешки на посрещане и в нападение, а ветеранката Славка Узунова бе в основата на успеха за ЦСКА.

Символичните гости лесно спечелиха третия гейма с 25:17 и имаха сериозно преимущество в средата на четвъртата част - 19:16.

Въпреки това след силни изяви в нападение на младата Десислава Николова белите измъкнаха тази част с 25:23 и се върнаха в мача.

В тайбрека ЦСКА поведе лесно с 8:3, 10:5 и имаха първи мачбол при 14:7, но в крайна сметка взеха гейма с 15:10, а с това и мача с 3:2.

Това е първа загуба за Славия в тазгодишното първенство. До момента белите имаха 17 поредни победи и не познаваха вкуса на поражението.