Чико изненадващо спечели титлата на Колумбия
Чико изненадващо спечели титлата на Колумбия / netinfo
Основаният едва преди шест години отбор на Бояка Чико спечели титлата във футболното първенство на Колумбия. Новите шампиони победиха след изпълнение на дузпи Америка Кали, след като първият двубой и реваншът бяха завършили наравно при резултати 1:1.

Чико в резултата в 35-та минута, когато Мигел Канео отбеляза гол от дузпа. С това попадение аржентинецът раздели наградата за голмайстор на шампионата с Иван Веласкес от Киндио. И двамата имат по 13 гола.

Осем минути преди края 12-кратните шампиони от Америка изравниха резултата чрез панамския нападател Луис Техада, но Адриан Рамос и Пауло Аранго изпуснаха при изпълнението на дузпи, където отборът им отстъпи с 2:4.

Отборът на Чико е основан през 2002 година от бившия футболист Едуардо Пиментел, а през този сезон спечели първата си титла на Колумбия. Клубният стадион Олая Ерера е за едва 4200 зрители – твърде малко за боготворящата футбола Южна Америка,

Междувременно в боливийското първенство също бе определен носителят на титлата, който се казва Университарио де Сукре. Шампионите спечелиха първенството за първи път в историята си, след като завършиха наравно 1:1 с втория Сан Хосе и два кръга преди края са недостижими с осем точки преднина.