Челси пак се дъни
Челси пак се дъни / netinfo
Челси и Розенборг завършиха 1:1 в първи мач между двата тима от груповата фаза на Шампионската лига.

Голмайстори за своите отбори станаха Копинен (Рознеборг) в 24-та минута и Шевченко (Челси) в 53-та минута.

Резултатът изненадващо откриха гостите. В средата на първото полувреме Мика Копинен засече центрирането от пряк свободен удар на Микаел Дорсин отляво и не остави никакъв шанс на Петър Чех да защити своята врата.

Равенството възстанови Андрий Шевченко през втората част, като така запуши устата на всичките си критици. Украинецът засече с глава в 53-та минута центриране на Флоран Малуда, като така отбеляза 60-то си попадение в турнирите на УЕФА. По този начин, нападателят на "сините" се нареди само на два гола от лидера в класацията на голмайсторите за всички времена Герд Мюлер.

В другия мач от тази група Валенсия победи Шалке като гост с 1:0. Попадението за испанците бе дело на Давид Вия в 63-та минута.