България победи Дания в баскетболен мач
България победи Дания в баскетболен мач / netinfo

Мъжкият национален отбор по баскетбол изигра пети контролен мач, който е част от подготовката за квалификации за Европейско първенство. В столичната зала "Универсиада" България надигра Дания с 88:79 (27:16, 12:22, 23:14, 26:27), съобщава БФ Баскетбол.

Играта на българите бе на приливи и отливи. На няколко пъти през първото полувреме успяваха да се откъснат в резултата, но позволяваха много бързо да бъдат застигани. През второто полувреме дори изоставаха с 5 точки (41:46). В следващите минути националите се разиграха и успяха да изравнят 52:52.

С добра защита и бързи атаки в края на третата четвърт и началото на четвъртата част момчетата на Росен Барчовски успяха да поведат с 18 точки. Последва ново отпускане и разликата бе намалена. В 37-ата минута българите успяха да поведат с 20 точки (85:65), но до края на мача отново не играха съсредоточено.

Най-резултатен в този двубой бе Тодор Стойков с 18 точки. Филип Виденов нямаше ден в стрелбата, но вкара 17 точки, повечето след добри индивидуални пробиви. Той записа и 5 борби, 5 асистенции и 6 откраднати топки. Тенчо Банев и Бойко Младенов добавиха съответно 13 и 10 точки. а Дания най-резултатен бе центърът Михаел Андерсен с 14 точки, а Томас Солтау завърши с 12 точки. Днес от 18:00 часа в зала Универсиада България и Дания отново ще играят мач по между си.