Бъфало с инфарктна победа срещу Торонто
Бъфало с инфарктна победа срещу Торонто / netinfo
Бъфало постигна инфарктна победа с 5:4 при домакинството на Торонто в мач от НХЛ. В по-голямата част от мача домакините изоставаха в резултата, но успяха да се доберат до ценния успех след „гол на смъртта”.

След първите две третини Бъфало Сейбърс изоставаше в резултата с 0:2 от Торонто Мейпъл Лийфс след голове на Симон Гамаше в първата и на Ник Антропов във втората част.

Едва в последната третина домакините заиграха по-силно и в осмата минута, само за 37 секунди върнаха двата гола пасив. Играта продължи гол за гол, като Чад Килгър от гостите отбеляза два, а догонващи в резултата бяха Томаш Ванек и Йохен Хехт от “бизоните” за 4:4.

В четвъртата минута на продължението Кубина от гостите беше наказан за две минути и Коталик вкара победния гол за Бъфало само 4 секунди преди края на продължението.