Борусия Дортмунд тресна Байерн за Суперкупата
Борусия Дортмунд тресна Байерн за Суперкупата / netinfo
В първи мач за Суперкупата на Германия Борусия Дортмунд победи с 2:1 шампиона и носител на купата Байерн Мюнхен пред едва 47000 зрители на своя стадион Сигнал-Идуна Парк.

Жълто-черните поведоха в 29-ата минута с гол на полския халф Якуб Блашзиковски, който се възползва от подаване на хърватския национал Младен Петрич, а унгарецът Тамаш Хайнал покачи на 2:0 четири минути по-късно.

Влезлият като резерва 18-годишен полузащитник Мехмет Екичи вкара единственото попадение за Байерн в дебюта на новия треньор Юрген Клинсман в официален мач в 73-ата минута.

Участие в двубоя не взе контузената звезда на гостите Франк Рибери, който се контузи по време на мача на Франция с Италия на Евро 2008 и бе опериран, като се очаква да се завърне на терена в началото на септември.