Бешикташ и Стяуа в Шампионската лига
Бешикташ и Стяуа в Шампионската лига / netinfo
Турският Бешикташ и румънският Стяуа Букурещ се класират за груповата фаза на Шампионската лига.

Вицешампионите на южната ни съседка се наложиха с 2:0 като домакини на Цюрих в среща реванш от третия предварителен кръг на най-комерсиалния футболен турнир и с общ резултат 3:1 продължават напред.

Ценния успех и място в турнира за европейските шампиони на Бешикташ донесе Матиас Емилио Делгадо. Халфът се разписа на два пъти в 56-та и 64-та минута.

Домакинска победа записа и вицешампионът на Румъния. Стяуа се наложи с 2:0 над БАТЕ Борисов и се класира за следващия етап на Шампионската лига с общ резултат 4:2.

Резултатът в мача бе открит още в 12-та минута, тогава се разписа Захария. В 54-та Неага оформи крайното 2:0 и прати отбора си в групите на шампионите.