Барса с аристократичен успех за Купата на Краля
Барса с аристократичен успех за Купата на Краля / Снимка: БГНЕС
Развихрилият се отбор на Барселона игра снизходително срещу Бенидорм в мач от първия кръг в турнира за Купата на Краля. Каталунците спечелиха само с 1:0 като гости на курортния нискодивизионен тим. Наставникът на Барселона Хосеп Гуардиола заложи на почти детска формация.

Като титуляри започнаха имена като Касерес, Пике, Виктор Санчес и Серхио Бускетс. Единственото попадение в срещата бе дело на Боян Къркич, който матира домакините в 54-та минута.

Любопитно е, че на почивката стадионът се е вълнувал най-вече от шокиращата вест, че Диего Марадона поема Аржентина. Идолът на половината планета минава за ментор на Лео Меси, който пък е новата звезда на Барселона.

Коментаторите в Испания отбелязват, че „червено-сините” са били далеч от ефективността в последните мачове и са направили прекалено много пропуски срещу скромния противник.

Вторият мач между двата тима е на 12 ноември на „Ноу Камп”.