Атлетик се отдалечи от изпадащите
Атлетик се отдалечи от изпадащите / netinfo
В последния мач от 29-я кръг на Примера дивисион Атлетик Билабо победи с минималното 1:0 Хетафе на своя стадион „Сан Мамес”.

Домакините започнаха с превъзходство мача и имаха няколко добри възможности да вкарат гол в мрежата на Абондансиери.

В 28-та минута Дел Орно подаде на Ечеберия, който премина през Беленгер и ветеранът от отбора на баските отбеляза единственото попадение в срещата.

В 42-та минута Йесте имаше добра възможност да удвои преднината на Атлетик, но аржентинският страж на Хетафе се прояви блестящо и изби топката.

През второто полувреме двата отбора намалиха темпото на игра и пред двамата вратари рядко бяха създавани опасни положения, като Уче от състава на Хетафе имаше възможност да изравни, а за Атлетик най-чистото голов положение за вторите 45 минути изпусна отново Йесте.