Анахайм с победа навън, изравни във финала
Анахайм с победа навън, изравни във финала / netinfo

Анахайм Майти Дъкс победи като гост Детройт Ред Уингс с 4:3 (1:0, 1:2, 1:1, 1:0) след едно продължение и изравни резултата във финалната серия на Западната конференция на НХЛ на 1-1 победи.

Скот Нидермайер изведе „могъщите патици” напред в първата третина. Кирк Малтби изравни за домакините в десетата минута на втората част. Само 83 секунди по-късно Анди Макдоналд изведе отново Анахайм напред, а Никлас Лидстрьом възстанови в 36-тата минута на мача. В последната третина двата отбора си размениха по едно попадение чрез Павел Дачук и Травис Моен за да се стигне до равенство 3:3 след редовното време.

С второто си попадение в срещата канадецът Скот Нидермайер осигури победата на Майти Дъкс в 14-тата минута на продължението. Серията продължава с два двубоя в Анахайм.