ЦИК обяви имената на избраните за народни представители

ЦИК обяви имената на избраните за народни представители
ЦИК обяви имената на избраните за народни представители / cнимкa: Sofia Photo Agency

Централата избирателна комисия (ЦИК) обяви и имената на избраните за народни представители в 41-вия парламент на България. Списъкът вече е публикуван на интернет страницата на комисията.

В рамките на деня избраните за депутати в два многомандатни райони трябва да обявят от коя листа искат да бъдат записани като народни представители. Става дума за общо девет души, сред които са: Сергей Станишев (Коалиция за България), Румен Овчаров (Коалиция за България), Явор Нонев (Атака), Павел Шопов (Атака), Лютви Местан (ДПС), Камен Костадинов (ДПС), Джевдет Чакъров (ДПС), Волен Сидеров („Атака"), Десислав Чуколов („Атака"). След тяхното решение дублирането на имената им ще бъде изчистено, като следващите по ред кандидати в листите ще бъдат обявени за депутати.

За пропорционални депутати към момента са избрани следните представители на политическите сили, участвали във вота на 5 юли:

1. Александър Руменов Ненков / София 23 (ГЕРБ)
2. Александър Стойчев Стойков / Ямбол (ГЕРБ)
3. Алиосман Ибраим Имамов / Благоевград (ДПС)
4. Ангел Георгиев Даскалов / Пазарджик (ГЕРБ)
5. Ангел Петров Найденов / Перник (Коалиция за България)
6. Андрей Лазаров Пантев / Варна (Коалиция за България)
7. Анна Георгиева Янева / София 23 (Коалиция за България)
8. Антон Константинов Кутев / Силистра (Коалиция за България)
9. Ариф Сами Агуш / Смолян (ДПС)
10. Асен Димитров Гагаузов / Сливен (Коалиция за България)
11. Асен Йорданов Агов / Враца (Синята коалиция)
12. Атанас Марков Семов / София 23 (РЗС)
13. Атанас Станкев Камбитов / Благоевград (ГЕРБ)
14. Атанас Тодоров Мерджанов / Ямбол (Коалиция за България)
15. Белгин Фикри Шукри / Разград (ДПС)
16. Бисерка Борова Петрова / Монтана (РЗС)
17. Бойко Стефанов Великов / Велико Търново (Коалиция за България)
18. Борислав Тодоров Стоянов / Велико Търново („Атака")
19. Бюрхан Илиязов Абазов / Русе (ДПС)
20. Валентин Алексиев Николов / София 23 (ГЕРБ)
21. Валентин Николов Иванов / Добрич („Атака")
22. Валентина Василева Богданова / София 25 (Коалиция за България)
23. Ваньо Евгениев Шарков / Велико Търново (Синята коалиция)
24. Ваня Донева Георгиева / Добрич (ГЕРБ)
25. Вежди Летиф Рашидов / Кърджали (ГЕРБ)
26. Величка Николова Шопова / Пловдив 16 (ГЕРБ)
27. Венцислав Асенов Лаков / Враца („Атака")
28. Венцислав Василев Върбанов / Добрич (Синята коалиция)
29. Веселин Методиев Петров / София 24 (Синята коалиция)
30. Владимир Цветанов Тошев / Видин (ГЕРБ)
31. Владислав Евгениев Димитров / Перник (ГЕРБ)
32. Владислав Иванов Горанов / София 25 (ГЕРБ)
33. Волен Николов Сидеров / * Бургас („Атака")
34. Волен Николов Сидеров / * Варна („Атака")
35. Галина Стефанова Милева-Георгиева / Бургас (ГЕРБ)
36. Геновева Иванова Алексиева / София 24 (ГЕРБ)
37. Георги Георгиев Пирински / Пазарджик (Коалиция за България)
38. Георги Георгиев Плачков / Пловдив 17 (ГЕРБ)
39. Георги Данаилов Петърнейчев / Пазарджик (Коалиция за България)
40. Георги Иванов Андонов / Благоевград (ГЕРБ)
41. Георги Иванов Икономов / Благоевград (ГЕРБ)
42. Георги Тодоров Божинов / Враца (Коалиция за България)
43. Георги Чавдаров Анастасов / Плевен (Коалиция за България)
44. Гинче Димитрова Караминова / Пазарджик (ГЕРБ)
45. Гюнай Хасан Сефер / Силистра (ДПС)
46. Гюнер Фариз Сербест / Хасково (ДПС)
47. Даниел Георгиев Георгиев / Софийска област (ГЕРБ)
48. Даниела Димитрова Миткова / Русе (ГЕРБ)
49. Даниела Маринова Петрова / Варна (ГЕРБ)
50. Дарин Величков Матов / Плевен (РЗС)
51. Делян Славчев Пеевски / Пазарджик (ДПС)
52. Деница Стоилова Гаджева / София 24 („Атака")
53. Десислав Славов Чуколов / * Плевен („Атака")
54. Десислав Славов Чуколов / * Русе („Атака")
55. Десислава Вълчева Атанасова / Русе (ГЕРБ)
56. Джевдет Ибрям Чакъров / * Бургас (ДПС)  
57. Джевдет Ибрям Чакъров / * Пловдив 17 (ДПС)
58. Джема Маринова Грозданова / София 24 (ГЕРБ)
59. Диан Тодоров Червенкондев / Сливен (ГЕРБ)
60. Димитър Анастасов Карбов / Варна („Атака")
61. Димитър Асенов Колев / Перник (РЗС)
62. Димитър Бойчев Петров / Бургас (ГЕРБ)
63. Димитър Борисов Главчев / София 23 (ГЕРБ)
64. Димитър Иванов Аврамов / Монтана (ГЕРБ) 
65. Димитър Йорданов Атанасов / Варна (ГЕРБ)
66. Димитър Йорданов Чукарски / Кюстендил (РЗС)
67. Димитър Стоянов Дъбов / Шумен (Коалиция за България)
68. Димо Георгиев Гяуров / Пловдив 16 (Синята коалиция)
69. Димчо Димитров Михалевски / Смолян (Коалиция за България)
70. Доброслав Дилянов Димитров / София 25 (ГЕРБ)
71. Драгомир Велков Стойнев / Софийска област (Коалиция за България)
72. Дурхан Мехмед Мустафа / Бургас (ДПС)
73. Евгени Димитров Стоев / Велико Търново (ГЕРБ)
74. Евгений Василев Узунов / Ловеч (Коалиция за България)
75. Евгений Желев Желев / Стара Загора (Коалиция за България)
76. Екатерина Иванова Михайлова / София 25 (Синята коалиция)
77. Елин Елинов Андреев / Смолян (ДПС)
78. Емануела Здравкова Спасова / София 23 (ГЕРБ) 
79. Емел Етем Тошкова / Русе (ДПС)
80. Емил Димитров Гущеров / Кюстендил (ГЕРБ) 
81. Емил Димитров Караниколов / Стара Загора (ГЕРБ) 
82. Емил Йорданов Радев / Варна (ГЕРБ) 
83. Емил Кирилов Иванов / Софийска област (ДПС) 
84. Емилия Радкова Масларова / Хасково (Коалиция за България)
85. Ердоан Мустафов Ахмедов / Търговище (ДПС) 
86. Живко Веселинов Тодоров / Стара Загора (ГЕРБ)
87. Захари Димитров Георгиев / Пловдив 16 (Коалиция за България)
88. Зоя Янева Георгиева / Пловдив 16 (ГЕРБ)
89. Ивайло Георгиев Тошев / Шумен (ГЕРБ)
90. Иван Борисов Тотев / Пловдив 16 (ГЕРБ)
91. Иван Йорданов Божилов / София 25 (ГЕРБ)
92. Иван Йорданов Костов / София 23 (Синята коалиция)
93. Иван Николаев Иванов / Стара Загора (Синята коалиция)
94. Иван Петров Иванов / Хасково (ГЕРБ)
95. Иван Стефанов Вълков / Бургас  (ГЕРБ)
96. Иван Тодоров Иванов / Габрово (ГЕРБ)
97. Ивелин Николаев Николов / Плевен (ГЕРБ)
98. Ивелин Николов Николов / Габрово (Коалиция за България)
99. Иво Тенев Димов / Хасково (ГЕРБ)
100. Илия Иванов Пашев / Пловдив 17 (ГЕРБ) 
101. Искра Димитрова Михайлова-Копарова / Пазарджик (ДПС)
102. Искра Фидосова Искренова / Монтана (ГЕРБ) 
103. Йоана Милчева Кирова / София 25 (ГЕРБ) 
104. Йордан Иванов Бакалов / Пловдив 17 (Синята коалиция)
105. Йордан Кирилов Цонев / Варна (ДПС) 
106. Йорданка Асенова Фандъкова / София 24 (ГЕРБ)
107. Калина Венелинова Крумова / Сливен („Атака")
108. Камен Костов Костадинов / * Силистра (ДПС) 
109. Камен Костов Костадинов / * Велико Търново (ДПС)
110. Камен Маринов Петков / София 25 („Атака")
111. Кирил Боянов Калфин / Кюстендил (ГЕРБ) 
112. Кирил Владимиров Гумнеров / Ловеч („Атака")
113. Кирил Николаев Добрев / Софийска област (Коалиция за България)
114. Кирчо Димитров Димитров / Сливен (Синята коалиция)
115. Корман Якубов Исмаилов / Добрич (ДПС) 
116. Корнелия Петрова Нинова / Благоевград (Коалиция за България)
117. Костадин Василев Язов / Пловдив 16 (ГЕРБ)
118. Красимир Георгиев Ципов / София 25 (ГЕРБ) 
119. Красимир Неделчев Минчев / Шумен (ГЕРБ) 
120. Красимира Щерева Симеонова / Пазарджик (ГЕРБ)
121. Кристияна Методиева Петрова / Видин (РЗС)
122. Лили Боянова Иванова / Търговище (ГЕРБ)
123. Лъчезар Благовестов Тошев / София 23 (Синята коалиция)
124. Лъчезар Богомилов Иванов / София 24  (ГЕРБ)
125. Любен Андонов Корнезов / София 24 (Коалиция за България)
126. Любомир Тодоров Иванов / Монтана (Синята коалиция)
127. Лютви Ахмед Местан / * Кърджали (ДПС) 
128. Лютви Ахмед Местан / * Стара Загора (ДПС)
129. Мариана Иванова Даракчиева / Габрово (Синята коалиция)
130. Марио Иванов Тагарински / Враца (РЗС)
131. Мартин Димитров Димитров / София 24 (Синята коалиция)
132. Мая Божидарова Манолова / Кюстендил (Коалиция за България)
133. Меглена Иванова Плугчиева-Александрова / Русе (Коалиция за България)
134. Милена Иванова Христова / Пловдив 17 (Коалиция за България)
135. Мирослав Николов Петков / Велико Търново (ГЕРБ) 
136. Мирослав Христофоров Найденов / Враца (ГЕРБ) 
137. Митко Живков Захов / Благоевград (ГЕРБ) 
138. Митхат Сабри Метин / Плевен (ДПС)
139. Михаил Ненов Николовски / Ловеч (ГЕРБ)
140. Михаил Райков Миков / Видин (Коалиция за България)
141. Муса Джемал Палев / Благоевград (ДПС) 
142. Недялко Тенев Недялков / Стара Загора (ГЕРБ)
143. Нели Иванова Калнева-Митева / Стара Загора (ГЕРБ)
144. Нигяр Сахлим Джафер / Разград (ДПС) 
145. Никола Иванов Белишки / Пазарджик (ГЕРБ) 
146. Николай Димитров Костадинов / Варна (ГЕРБ) 
147. Николай Петков Петков / Пловдив 17 (ГЕРБ) 
148. Николай Тодоров Мелемов / Смолян (ГЕРБ) 
149. Николай Хинков Рашев / Враца (ГЕРБ) 
150. Николай Янков Пехливанов / Софийска област („Атака")
151. Огнян Димитров Тетимов / Благоевград („Атака")
152. Павел Димитров Шопов / * Ямбол („Атака")
153. Павел Димитров Шопов / * Пловдив 16 („Атака")
154. Павел Илиев Димитров / Варна (ГЕРБ)
155. Пенко Атанасов Атанасов / Бургас (Коалиция за България)
156. Петър Атанасов Курумбашев / София 24 (Коалиция за България)
157. Петър Василев Мутафчиев / Пловдив 17 (Коалиция за България)
158. Петър Владимиров Димитров / Добрич (Коалиция за България)
159. Петър Иванов Хлебаров / Стара Загора („Атака")
160. Петър Методиев Петров / Перник (ГЕРБ)
161. Пламен Василев Орешарски / Бургас (Коалиция за България)
162. Пламен Тачев Петров / Плевен (ГЕРБ)
163. Рамадан Байрам Аталай / Разград (ДПС)
164. Ремзи Дурмуш Осман / Кърджали (ДПС)
165. Румен Йорданов Петков / Плевен (Коалиция за България)
166. Румен Стоянов Овчаров / * София 23 (Коалиция за България)
167. Румен Стоянов Овчаров / * Търговище (Коалиция за България)
168. Светлана Ангелова Найденова / Русе (ГЕРБ)
169. Светлин Димитров Танчев / Софийска област (ГЕРБ) 
170. Светомир Константинов Михайлов / Добрич (ГЕРБ) 
171. Светослав Неделчев Неделчев / Варна (ГЕРБ) 
172. Светослав Тончев Тончев / Ямбол  (ГЕРБ)
173. Свилен Николов Крайчев / Варна (ГЕРБ)
174. Сергей Дмитриевич Станишев / * Варна (Коалиция за България)
175. Сергей Дмитриевич Станишев / * София 25 (Коалиция за България)
176. Силвия Анастасова Хубенова / Пловдив 17 (ГЕРБ)
177. Спас Янев Панчев / Стара Загора (Коалиция за България)
178. Станислав Стоянов Иванов / София 25 (ГЕРБ)
179. Станислав Тодоров Станилов / Хасково („Атака")
180. Станка Лалева Шайлекова / Ловеч (ГЕРБ) 
181. Стефан Господинов Господинов / Силистра (ГЕРБ)
182. Стефан Иванов Дедев / Пловдив 16 (ГЕРБ) 
183. Стефан Ламбов Данаилов / Пловдив 16 (Коалиция за България)
184. Стоян Иванов Иванов / Бургас Партия АТАКА
185. Стоян Тодоров Мавродиев / София 24 (ГЕРБ) 
186. Стоян Янков Гюзелев / Бургас (ГЕРБ)
187. Теодора Радкова Георгиева / София 23 ГЕРБ
188. Тодор Атанасов Димитров / Разград (ГЕРБ)
189. Тодор Димитров Великов / Стара Загора (РЗС)
190. Тодор Жаков Йосифов / Бургас (ГЕРБ)
191. Тунджай Османов Наимов / Пловдив 17 (ДПС)
192. Тунчер Мехмедов Кърджалиев / Търговище (ДПС)
193. Фани Иванова Христова / Хасково (ГЕРБ)
194. Неджми Ниязи Али / Кърджали (ДПС)
195. Христина Иванова Янчева / Плевен (ГЕРБ)
196. Христо Дамянов Бисеров / Шумен (ДПС)
197. Христо Димитров Христов / Велико Търново (ГЕРБ)
198. Цветан Асенов Цветанов / Велико Търново (РЗС)
199. Цветан Емилов Сичанов / Софийска област (ГЕРБ)
200. Цветан Костов Костов / Плевен (Синята коалиция)
201. Цветомир Цвятков Михов / Габрово (ГЕРБ)
202. Четин Хюсеин Казак / Шумен (ДПС)
203. Юлиана Генчева Колева / Сливен (ГЕРБ)
204. Юнал Саид Лютфи / Хасково (ДПС)
205. Явор Божилов Нотев / * София 23 („Атака")
206. Явор Божилов Нотев / * Пловдив 17 („Атака")
207. Янаки Боянов Стоилов / Монтана (Коалиция за България)
208. Яне Георгиев Янев / Благоевград (РЗС)
209. Янко Александров Янков / Сливен (ДПС)

За мажоритарни кандидати са избрани какво следва:

1. Любен Петров Татарски / Благоевград (ГЕРБ)
2. Божидар Димитров Стоянов / Бургас (ГЕРБ) 
3. Красимир Петров Петров / Варна (ГЕРБ)
4. Цветан Генчев Цветанов / Велико Търново (ГЕРБ)
5. Любомила Станиславова Станиславова / Видин  (ГЕРБ)
6. Николай Горанов Коцев / Враца (ГЕРБ)
7. Галина Димитрова, Банковска / Габрово  (ГЕРБ)
8. Румен Иванов Иванов / Добрич (ГЕРБ)
9. Ахмед Демир Доган / Кърджали (ДПС)
10. Валентин Тончев Микев / Кюстендил (ГЕРБ)
11. Анатолий Великов Йорданов / Ловеч (ГЕРБ)
12. Пламен Георгиев Цеков / Монтана (ГЕРБ)
13. Иван Димитров Иванов / Пазарджик (ГЕРБ) 
14. Ирена Любенова Соколова / Перник (ГЕРБ) 
15. Цецка Цачева Данговска / Плевен (ГЕРБ)
16. Менда Кирилова Стоянова / Пловдив 16 (ГЕРБ)
17. Димитър Николов Лазаров / Пловдив 17 (ГЕРБ) 
18. Хасан Ахмед Адемов / Разград (ДПС)
19. Пламен Дулчев Нунев / Русе (ГЕРБ) 
20. Митхат Мехмед Табаков / Силистра (ДПС)
21. Десислава Жекова Танева / Сливен (ГЕРБ) 
22. Даниела Анастасова Дариткова-Проданова / Смолян (ГЕРБ) 
23. Борис Крумов Грозданов / София 23 (ГЕРБ)
24. Моника Ханс Панайотова / София 24 (ГЕРБ)
25. Красимир Любомиров Велчев / София 25 (ГЕРБ)
26. Емил Делчев Димитров / Софийска област (ГЕРБ) 
27. Иван Дечков Колев / Стара Загора (ГЕРБ) 
28. Касим Исмаил Дал / Търговище (ДПС)
29. Делян Александров Добрев / Хасково (ГЕРБ) 
30. Георги Велков Колев / Шумен (ДПС)
31. Анастас Василев Анастасов / Ямбол (ГЕРБ)

08.07.2009

Втора присъда за купуване на гласове в Пловдив

Втора присъда за купуване на гласове постанови Пловдивският окръжен съд. Две години ...
08.07.2009

Нов мажоритарен вот през септември във Велико Търново

Нов мажоритарен вот ще има във Велико Търново през септември. Това се налага след като ...
08.07.2009

ЦИК обяви окончателните резултати от изборите, подреди и депутатите

Централна избирателна комисия (ЦИК) взе късно снощи решение и обяви окончателно ...
07.07.2009

ДПС се готви за реваншистки действия от страна на новите управляващи

ДПС се готви за реваншистки действия от страна на новите управляващи от ГЕРБ, каза  ...
06.07.2009

Прекратиха прокурорска проверка за купуване на гласове в Шуменско

Прекратена е прокурорската преписка, образувана по повод сигнала за противозаконна ...
06.07.2009

Барозу поздрави Борисов за победата

Председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу поздрави ГЕРБ и Бойко Борисов ...
06.07.2009

Д-р Митхат Табаков обеща да работи за Силистренския край

На първата си пресконференция мажоритарният кандидат за народен представител от 20 ...
06.07.2009

Жозеф Дол: Борисов е политик на конкретните действия

Председателят на групата на ЕНП Жозеф Дол изрази становище във връзка с изборния резултат ...
06.07.2009

КАК ГЛАСУВАХА ХОРАТА В СТРАНАТА И ЧУЖБИНА

Резултати от избирателните райони в страната при обработени 100.00% протоколи на СИК ...
06.07.2009

ГЕРБ със 116 депутати в новия парламент

ГЕРБ печели изборите за 41-вото Народно събрание с 39,71% от гласовете на пропорционалния ...
06.07.2009

Янев: Няма да спрем да изобличаваме с много по-голяма сила корупцията

„Ред, законност и справедливост" получи доверието на 5 на сто от българските граждани" ...
06.07.2009

Иван Костов: Няма да водим пазарлъци

Днешният вот дава възможност за едно стабилно дясно-центристко мнозинство, което може ...
06.07.2009

Сидеров: Автентичността на "Атака" получи оценката на България

"Това бяха най-нечестните, най-манипулирани и най-купувани избори. Играхме срещу огромен ...
06.07.2009

Доган: Не съм оптимист за следващата година управление на страната

"Въпреки всичко ДПС се представи изключително добре и от последните 19 години постигнахме ...
06.07.2009

За кого гласуваха българите в чужбина?

Резултатите от вота в чужбина при 15,33 процента обработени секционни протоколи се разпределят ...
06.07.2009

ЦИК: ГЕРБ взимат 28 мажоритарни места, ДПС – 3

При частично обработени секционни избирателни протоколи ЦИК оповести следните резултати ...