Григор Димитров
Григор Димитров / Guliver/Getty Images
С блестяща игра Григор Димитров достигна четвъртфиналите на АТР 500 турнира в Пекин. Той победи със 7:6, 7:5 Хуан Мартин дел Потро, съобщава Gong.bg.

Григор на два пъти направи обрат в развоя на мача. Така в третия кръг на турнира в Пекин българинът ще срещне испанеца Роберто Баутиста Агут.
ВИЖТЕ ТОАЛЕТА, С КОЙТО ГРИГОР ДИМИТРОВ ОЧАРОВА В ПЕКИН

Мачът започна лошо за Григор, който допусна пробив още в първия гейм. Той обаче върна пробива за 3:3 и после сетът вървеше равностойно. Така се стигна до тайбрек, който също вървеше точка за точка, докато накрая Дел Потро допусна двойна грешка и Димитров спечели сета със 7:6 /6/.
След титлата за стил в Пекин Григор с победа и на корта (СНИМКИ)

Още по-лошо се разви в началото вторият сет за българина. Той бе пробит от аржентинеца, който поведе с 4:2 и 5:2. Точно тогава Григор Димитров демонстрира страхотна воля и не даде повече нито един гейм на съперника, надвидайки го със 7:5 и спечелвайки мача с 2:0 сета.