Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира отлично похода си на Мастърса в Монте Карло, предава Gong.bg.

Григор Димитров с признание - искали да го откажат от България

В първия си мач българинът срази в два сета - 6:3, 6:4, германския опонент Ян-Ленард Щруф за час и 15 минути игра в Монако. Следващият съперник на Гришо в Княжеството ще е местния представител Жереми Шарди.

Първият сет започна лошо за българина, който регистрира пробив и резултатът набъбна до 1:3 за Щруф, но два поредни пробива от Димитров и четири поредни гейма дадоха превес на българина, който приключи набързо сета.

Нова победа за Григор Димитров

Вторият сет германецът даде отпор на българина, но Димитров съумяваше да се измъква всеки път от трудните ситуации и прояви нужния характер, за да вземе предимство при 2:2.

Тогава Гришо проби подаването на съперника, който имаше преди това четири възможности за това при сервис на българина.

Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на турнира в Акапулко

Последваха разумни начални удари от родения в Хасково тенисист и се стигна до мачпойнт при 40:15, след което българинът затвърди успеха си.