Протест срещу въвеждането на еврото блокира центъра на София през деня и приключи в ранни слеобед.
Той бе организиран от партия „Възраждане”. Протестиращите се обявиха в защита на българския лев и настояха за референдум дали еврото да стане официалната валута у нас, посочва NOVA.
Недоволните от предстоящото ни влизане в еврозоната блокираха булеварда пред сградата на Българската народна банка, а след това се отправиха към Народното събрание. В района имаше засилено полицейско присъствие.
България очаква конвергентните доклади от ЕЦБ и ЕК
Към протестиращите се присъединиха и депутати от МЕЧ и "Величие". Малко след 10:00 ч. хората, събрали се на протеста, бяха призовани да направят жива верига около парламента и да блокират и трите му входа.
В триъгълника на властта дойде лидерът на „Възраждане” Костадин Костадинов. Той съобщи, че по негова информация в София са пристигнали някои от еврокомисарите. Това му било казано от председателя на парламента Наталия Киселова. Те били в сградата на Европейската комисия в столицата. Търсел се маршрут, по който те да бъдат превозени до Народното събрание.
Протест имаше и на 31 май.