/ БГНЕС, архив
Ивет Лалова спечели спринта 100 метра на Балканиадата по лека атлетика в  Правец, съобщи Gong.
Европейската шампионка от Хеалзинки 2012 беше най-бърза във финала с 11.23 секунди и заслужи златото в дисциплината в регионалния шампионат за четвърти път в кариерата си.

Министерство на младежта и спорта

Ивет Лалова с горещи летни снимки (СНИМКИ)

Втора с 11.25 секунди завърши Диана Вайсман (Израел), а трета с 11.56 секунди се нареди другата българка във финала Инна Ефтимова.
На 100 метра при мъжете българинът Антонио Иванов заслужи бронз с 10.66 секунди.

Успех: Ивет Лалова с рекорд и квота за Олимпиадата в Токио

Балканиадата беше открита по-рано днес, като сред официалните гости са министърът на спорта на България Красен Кралев, вицепрезидентът на МОК Сергей Бубка, президентът на ИААФ Себастиан Коу, президентът на Европейската атлетика Свен Арне Хансен, президентът на БФЛА и АБАФ Добромир Карамаринов, футболната легенда Христо Стоичков и др.

Ивет Лалова прелетя до финала на 200 м на Европейското

Ветеранът Йоло Николов пък донесе първия медал за България от шампионата, след като завърши втори в бягането на 5000 метра.