/ iStock/Getty Images
Прокобата на последната минута застигна "лъвовете" и в Кардиф
България загуби с 0:1 в гостуването на Уелс в мач от Лигата на нациите, предава Gong.bg. Прокобата на последната минута застигна "лъвовете" и в Кардиф, след като преди няколко дни по същия начин отборът ни изпусна победата срещу Ирландия.

Двата отбора влязоха доста предпазливо в двубоя и вратарите скучаеха в първите 10 минути. Ще се запомни само напрежението в нашето наказателно поле в 6-ата минута след корнер, но главният рефер отсъди нарушение срещу Георги Георгиев.

Постепенно домакините наложиха превес в притежанието на топката, но нашите национали ги държаха далеч от наказателното поле.Първата възможност пред "лъвовете" се откри в 24-ата минута. Галин Иванов получи топката отляво, финтира съперник и потърси далечния ъгъл.

Рикошет в крака на защитник обаче прати топката в корнер. При центрирането от ъгловия удар Кристиан Димитров бе задържан в наказателното поле, но претенциите за дузпа бяха подминати.

Уелс отговори с бърза атака по десния фланг, на върха на която се озова Гарет Бейл. Звездата на „Реал Мадрид” шутира без забавяне, но ударът му бе блокиран. Грешка на Георги Костадинов в 36-ата минута позволи на Бейл да подхване ново нападение отдясно, завършило с опасно центриране в наказателното поле, но Кристиан Димитров с глава изби топката.

Две минути преди края българският капитан Георги Костадинов получи първия жълт картон в мача. Галин Иванов бе натиснат от Конър Робъртс и топката му бе отнета. Това принуди Костадинов да го спре с тактическо нарушение, което му донесе официално предупреждение.

Въпреки далечната дистанция Гарет Бейл шутира директно от прекия свободен удар, но Георгиев не бе затруднен и спокойно улови топката. Секунди преди края на първата част Кристиан Димитров сбърка при изчистването на топката, връщайки с глава на крака на Брукс, но волето му мина далеч от вратата.

Второто полувреме започна с доста по-агресивна игра на "драсоните" и това доведе до няколко разбърквания в наказателното поле пред Георгиев. С общи усилия обаче "трикольорите" не позволиха да се стигне до сериозни опасности.

В 58-ата минута Джеймс изскочи зад нашата отбрана на левия фланг и пусна удобен пас в наказателното поле към Гарет Бейл. Топката му обаче беше избита и до удар не се стигна. Малко след това и Матю Смит получи жълт картон за фаул срешу Горанов.

Половин час преди края и двамата треньори направиха първите си смени. На мястото на Краев в игра се появи Димитър Илиев, а Робсън-Сану замени Муур в тима на "драконите".
"Лъвовете" отправиха първия си удар след почивката едва в 63-ата минута.

Неделев центрира от корнер и Карабельов с глава не намери очертанията на вратата. Даниел Джеймс проби отляво в 68-ата минута и след двойно подаване с Бруукс изледе на добра позиция, но ударът му бе спасен от Георгиев.

Домакините бяха много близо до гола в 75-ата минута, но късметът беше на наша страна. Чудесен диагонален пас на Гарет Бейл сложи топката на крака на Джеймс, който без забавяне върна към връхлитащия Брукс, но ударът му срещна сглобката на вратата от външната страна.

8 минути преди края на мача дебют за "трикольорите" направи 18-годишният халф на Славия Филип Кръстев. В първата минута на добавеното време Гарет Бейл отправи опасен шут отдалеч, но топката мина над вратата.

УЕЛС - БЪЛГАРИЯ 1:0

УЕЛС (4-2-3-1): Уейн Хенеси - Конър Робъртс (65 - Неко Уилямс), Том Локйър, Етан Ампаду, Бен Дейвис - Матьо Смит, Джо Морел - Дейвид Брукс (76 - Джонатан Уилямс), Гарет Бейл-капитан, Даниел Джеймс - Кийфър Муур (61 - Робсън-Кану)

Селекционер Райън Гигс

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): Георги Георгиев - Сисиньо, Кристиан Димитров, Антон Недялков, Иван Горанов - Георги Костадинов-капитан, Янис Карабельов - Бирсент Карагерен, Галин Иванов (70 - Спас Делев), Тодор Неделев (82 - Филип Кръстев) - Божидар Краев (61 - Димитър Илиев)