Мъжкият баскетоболен тим на БК Сливен постигна трудна победа срещу отборът на “Спартак МВР” в столичната зала “Триадица”. Срещата завърши при резултат 77:75 точки. След тази победа отборът запази шансовете си за класиране в плейофите. Най-добри играчи от сливенския тим бяха Тодор Цветанов и Христомир Гюров.

“Отборът започна мача без желание, надиграваха ни в защита и така загубихме първото полувреме при резултат 40:34, ” коментира играта старши треньора на отбора Събин Маринов. Той обяви, че въпреки подобрената защита през второто полувреме и постигнатите 12 точки преднина, последвалите грешки в нападение и защита са довели до окончателния резултат. “Надявам се на разбора момчетата да разберат, че така не може да се играе, защото среща с много обрати е добра за публиката, но не и за отбора и треньора,” каза още старши треньора на отбора.

Следващата среща на БК Сливен е срещу Черно море 2 в неделя 13.04.2008 от 17.30 ч. в зала “Васил Левски” Сливен. Вход свободен.