Да се проведе Седмица на българското кино в Индия и Седмица на индийското кино в България. За това настоя министърът на културата Вежди Рашидов на среща с известния мениджър от Бoливуд в областта на телевизията и киното Гаятири Батра. Батра е у нас по проекта "Мисия България", който предвижда снимане на индийски филми и кинопродукции у нас.
Гаятири Барта обяви пред министър Рашидов, че е омагьосана от музиката, храната, сезоните и изящните изкуства, с които е богата стрaната ни. Според нея България има какво да даде на индийската киноиндустрия. Батра заяви, че е готова да вземе със себе си български кинопродукции, които да се излъчват както в кината, така и по индийските телевизионни канали.
"Това е нещото, което искаме да направим и особено да прехвърлим българското кино чрез телевизията в Индия. До момента показването на България не е достатъчно", обясни Батра.
По думите на Гаятири Батра, много продуценти от Боливуд ще проявят интерес да снимат в България, като това би изградило културен мост между двете държави. "Това, което е важно, е да промотираме артистите от двете страни, да правят копродукции и да се опитаме да позиционираме българския контекст на индийския пазар".
Батра добави още, че не е добре запозната с български продукции, но е гледала части от наши филми по фестивали.