Велизар Димитров игра 45 минути в дербито на Донецк
Велизар Димитров игра 45 минути в дербито на Донецк / netinfo

В среща от 15-тия кръг на футболното първенство на Украйна шампионът Шахтьор Донецк победи като гост Металург Донецк с 4:0 с голове на Едуардо да Силва в 10-та минута, Генрих Мхитарян - 2 гола, в 23-та и в 37-та минута, и Алекс Тейшейра в продължението на срещата.

В отбора на домакините от Металург като титуляр започна бившият нападател на българския национален отбор по футбол и бивш играч на ЦСКА София Велизар Димитров, който бе сменен на почивката от Лазич. През всичките 90 минути в отбора на Металург игра бившият играч на ЦСКА София Грегъри Нелсън.

След победата в дербито на Донецк отборът на Шахтьор е начело във временното класиране на футболното първенство на Украйна с 45 точки /пълен актив - 15 мача, 15 победи/, следван от Днипро - 31 точки, Динамо /Киев/ - 31 точки, и др. Металург Донецк е на 10-то място във временното класиране с 19 точки.