Тотнъм и Нюкасъл с победи в Англия
Тотнъм и Нюкасъл с победи в Англия / снимки: Reuters

Гарет Бейл се разписа срещу бившия си тим Саутхемптън, а неговият Тотнъм надигра новаците във Висшата лига с 2:1 като гост.

Уелсецът се разписа в 15-ата минута след центриране на Том Хъдълстоун. Това бе първи гол на Тотнъм в Саутхемптън от 1999 година насам. В 39-ата минута Клинт Демпси удвои след подхлъзване на Хосе Фонте. В 66-ата минута домакините все пак намалиха чрез Джей Родригес, но победата остана за гостите. С нея те излязоха на четвърто място във Висшата лига.

Нюкасъл пък надигра драматично Уест Бромич също с 2:1.

Демба Ба откри резултата в 35-ата минута след хубаво воле - негов седми гол за сезона. Играещият в Уест Бромич под наем от Челси Ромелу Лукаку обаче изравни в 55-ата минута, засичайки с глава центриране на Золтан Гера. Нещата вървяха към равен, когато Папис Сисе се разписа в продължението на срещата, за да донесе трите точки на домакините. Нюкасъл вече е десети в класирането, докато гостите са осми.