Серена Уилямс е на финал на Шампионата на УТА
Серена Уилямс е на финал на Шампионата на УТА / Reuters

Поставената под номер 3 в основната схема Серена Уилямс се класира за финала на Шампионата на УТА в Истанбул (Турция). Американката победи лесно Агниешка Радванска (Полша) с 6:2, 6:1 за 61 минути.

Срещата беше повторение на финала на Уимбълдън, когато американката спечели след три сета. След 2:2 в първия сет Уилямс спечели 10 от следващите 11 гейма и стигна до успеха.

Полякинята не успя да се противопостави на съперничката си, след като снощи игра 3:29 часа за победата над Сара Ерани (Италия).

За бившата номер 1 в света това бе четвърта победа от четири мача в Истанбул. Серена Уилямс се класира за пети път на финала на Шампионата на УТА и ще търси трета титла след 2001 и 2009 година.

В спор за трофея американката ще играе с победителката от двубоя между Мария Шарапова (Русия) и Виктория Азаренка (Беларус).