Етърци се прибраха непобедени от Турция
Етърци се прибраха непобедени от Турция / Дарик нюз, архив

"Етър- 24" се прибра непобеден от турнето в Турция, където изигра две контролни срещи. След като удариха в първия мач третодивизионния "Йени Диарбекир" с 4:1 снощи великотърновци записаха престижно реми 1:1 при гостуването на елитния "Генчлербирлиги". "Виолетовите" поведоха в резултата, но в крайна сметка допуснаха изравнителен гол.
През първата част възпитаниците на Цанко Цветанов започнаха напористо. В 7- ата минута Четин Садула стреля, топката рикушира и защитник я изчисти в корнер пред връхлитащия Жандре. След изпълнението му Садула би отново, но край гредата. Домакините отговориха с удар отблизо на Ехиосун, спасен от Венци Димитров. Малко по- късно Ехиосун пропусна нова възможност за тима си, а Илери с глава насочи топката в аут.

В 37- ата минута след отличен пробив на Атанасов, топката достигна до Йоан Пивати, който непосредствено пред голлинията пропусна да се разпише. В самия край на полувремето Атанасов изстреля снаряд, отразен от вратаря Кьосе.

След почивката играта стана още по-динамична. Така се стигна до 52-ата минута, когато Четин Садула проби на скорост отдясно и с прецизен пас изведе Пивати пред вратата, а той с хубав удар направи 0:1.

Последва натиск на "Генчлербирлиги", който спокойно бе отбиван от етърци.

В 80- ата минута обаче Рашков подаде топката на Атабей Чичек, който спокойно вкара за 1:1.

Веднага след мача "виолетовите" тръгнаха с автобус от Анкара за В. Търново.

"Етър- 24": Димитров /46 Рашков/, Гайдаров /51 Нери/, Т. Трифонов,  Макенджиев, Атанасов, Анев, Петров, Маркес /58 Кр. Трифонов/, Садула /66 Бето/, Жандре, Пивати /70 Байдаков/.