Екипажът на варненският тим АСК АРТ Рейсинг Йордан Атанасов и Ангел Башкехайов спечелиха 47-то издание на рали „Стари столици". Те преодоляха всички етапи за 45:59.7 минути.

Те водеха класирането и след първия състезателен ден, като тандемът спечели етапa „Валерий Великов", както и специалния етап "Пл. България" в града.

На 58,1 сек след тях останаха Игнат Исаев и Теодоси Димитров от АСК Октан Рали Тим, а Даниел Попов/Дилян Попов с от АСК Ясен Попов Рейсинг се класираха трети на 1:24.7 мин от победителя.

Рали „Стари столици" влиза в Шумен

Екипажът от Велики Преслав Христо Атанaсов/Марин Иванов от АСК Бултранс рали тим се класираха на шесто място.

Варненци покориха Стари столици (ВИДЕО)

32 екипажа на старта на рали „Стари столици"

Шуменските състезатели Красимир Кръстев/Свилен Славов от АСК „Стари столици" стигнаха 11-то място в генералното подреждане, но се качиха на второто място в клас RC5.

Другият шуменски екипаж - Добрин Борисов/Мирослав Димитров от АСК Марина мотор спорт, се класира последен.