„Черно море“ приключи сезона с 1-2 на „Лаута“
„Черно море“ приключи сезона с 1-2 на „Лаута“ / Добри Атанасов

„Черно море“ загуби гостуването си на „Лаута“ срещу „Локомотив“ Пд с 1-2. Голът за гостите бе дело на Георги Илиев, който изравни за 1-1 в 55-ата минута. Преди това резултатът бе открит от Мартин Камбуров, който се разписа в началото на първото полувреме след асистенция на Крум Стоянов. Точка на спора сложи резервата Дани Кики в 59-ата минута отново след асистенция на Крум Стоянов.

Това бе последен мач за сезона на „Черно море“, който се държа достойно в двубоя.

Въпреки победата ,пловдивчани остават зад „Славия“ във временното класиране, които победиха с 1-0 „Левски“. И двата тима са с по 46 точки, но столичният тим е с по-добри показатели. В последния кръг „Славия“ приема „Монтана“, а „Локомотив“ гостува на „Пирин“. И Славия и „Локо“ Пд гоняг 4-ото място с надежда да участват в евротурнирите. Тази позиция ще позволи европейска сцена единствено, ако „ЦСКА“ победи във финала за Купата „Монтана“

"Локомотив" Пд: Ясин Ел Каруби, Стефан Велев,  Иван Иванов,  Кирил Котев,  Крум Стоянов, Ванчо Траянов, Мартин Райнов,  Емил Гъргоров, Мартин Камбуров,  Айкут Янъков, Бирсент Карагарен

"Черно море": Александър Чанович, Мамуту Кулибали (73 Васев), Пламен Николов, Траян Траянов, Даниел Георгиев, Мартин Костадинов (46 Курьор), Марк Клок, Стенио, Георги Илиев, Владислав Романов,  Бакари