Боряна Попова-Цветкова се класира 16-та в Софийския маратон при жените
Боряна Попова-Цветкова се класира 16-та в Софийския маратон при жените / netinfo

Кюстендилската лекоатлетка Боряна Попова-Цветкова финишира на 16-то място при жените на Софийския маратон, на средната дистанция от 20 км. Състезателката на треньора Костадин Сотиров пробяга дистанцията за време 1:47:28 ч., като остана на 3 мин. от първите 10. Най-бърза при дамите на 20 км. бе Яна Георгиева, която бе конкурент и на мъжете, с време 1:15:22 ч.

Боряна Попова-Цветкова спечели маратона „Спортувай с Изи Кредит в твоя град" организиран в Кюстендил и се класира на трето място на националните финали в „Албена".

Съпругът на Боряна Христо Цветков тренира лека атлетика в дисциплините с хвърляния и играе футбол в отбора на "Сините извори"- Горна Гращица. Двамата сключиха брак на ключовата дата - 12.12.2012 г.