Ливърпул записа нов разочароващ резултат във Висшата лига, допускайки загуба при визитата си на Саутхемптън. Тимът на Брендън Роджърс изигра един от най-слабите си двубои в шампионата през този сезон и логично отстъпи с 1:3 на „Сейнт Мери“.

След три поредни победи, „червените“ не приличаха на себе си, а домакините се възползваха по най-добрия начин, решавайки до голяма степен двубоя още през първото полувреме.

Морган Шнейдерлин откри за „светците“ още в шестата минута, след като успя да засече центриране отляво, а Мартин Шкъртел, който пропусна редица мачове напоследък, не се намеси адекватно, позволявайки на французина да отправи удар към вратата.

Рики Ламбърт покачи на 2:0 след изпълнение на пряк свободен удар. Нападателят стреля, топката се отклони в Даниел Стъридж, което излъга вратаря Брад Джонс и влетя в мрежата. В последната минута на първата част, Филипе Коутиньо реализира за Ливърпул, за да запази шансовете на своите през второто полувреме.

След почивката обаче, гостите не успяха да наложат своето темпо и продължиха с наивните грешки, което в крайна сметка им коства скъпо. Десет минути преди края Джей Родригес реши всичко в мача след самостоятелна акция през центъра на „червената“ отбрана.

szólj hozzá: Southampton vs Liverpool 3:1 MATCH HIGHLIGHTS

В същото време Арсенал взе важни точки при гостуването си на Суонси. „Артилеристите“ се наложиха с 2:0 и запазиха сериозни шансове за Европа, изкачвайки се на петото място във временното класиране. Лондончани изместиха Евертън, който днес се наложи с 2:0 над шампиона Манчестър Сити. Головете за лондончани бяха дело на Монреал и Жервиньо.

szólj hozzá: Swansea vs Arsenal 0:2 MATCH HIGHLIGHTS

В битката за оцеляване, Астън Вила сътвори истински подвиг, обръщайки резултата срещу Куинс Парк Рейнджърс и стигайки в крайна сметка до победата с 3:2.

В същото време Стоук Сити и Уест Бромич не излъчиха победител, завършвайки при резултат 0:0. По-късно днес Манчестър Юнайтед приема Рединг.