Чудесно представяне на гимнастичките ни в Украйна
Чудесно представяне на гимнастичките ни в Украйна / Мария Георгиева

Един бронзов медал и куп призови класирания спечелиха грациите от Мездра в осмия Международен турнир „Златен лъв". Надпреварата се проведе от 21 до 26 февруари в Львов-Украйна. В първентвото участваха гимнастички от България, Украйна и САЩ. От българска страна се представиха единствено възпитаничките на Лили Николова от клуб „Анелия"-Мездра. Съчетанията на турнира бяха само индивидуални.

Денислава Георгиева

При 7-годишните отлично се представи Калина Илиева, която се класира на шесто място на съчетание без уред. В надпреварата при 9-годишните отново без уред Емили Стоянова се нареди на четвърта позиция. В същата възрастова група, но на съчетания без уред и бухалки Екатерина Костова е осма, а съотборничката й Велина Вециславова е десета на без уред и въже. Това бе и най-многобройната група, където се включиха 22 гимнастички. С две грации се представи клуб „Анелия"-Мездра в турнира при 10-годишните, като и двете гимнастички достигнаха до финали. Тихомира Бонева е трета на без уред и въже, а Денислава Георгиева е пета на без уред, въже и обръч.

Тихомира Бонева

Надпреварата в Украйна бе първо състезание за календарната година за грациите от Мездра.  От днес възпитаничките на Лили Николова започват подготовката си за Държавните първенства в различните възрастови групи.