Предават на съд шофьор, убил пешеходка и избягал
Предават на съд шофьор, убил пешеходка и избягал / dariknews.bg/архив

 

Шофьор от Карлово е предаден на съд за това, че е прегазил пешеходка и е избягал.  Жената е починала на път за болницата, съобщават от пловдивската прокуратура.

Инцидентът е станал на 12 май вечерта. Едуард Спасов, който от 2 месеца имал книжка, тръгнал с приятели на абитуриентски бал в село Христо Даново. Преминавайки през Сопот,  в последния момент водачът забелязал сянка на платното и отклонил колата. В същото време и 28-годишната Атанаска Солидова направила крачка назад. Според експертите това е било фатално, тъй като попаднала в опасната зона на автомобила и ударът е бил неизбежен.

След като блъснал жената, Спасов се върнал в Карлово и с друга кола отново тръгнали за купона в Христо Даново. Час по-късно пристигнала полиция и го арестувала.