Фрайбург се доближи до Европа след класика над Щутгарт
Фрайбург се доближи до Европа след класика над Щутгарт / БГНЕС

Фрайбург победи с 3:0 Щутгарт в мача от 13-ия кръг в немската Първа Бундеслига.

Пред близо 25 000 зрители на „Мейдж Солар“ домакините взеха лесен успех и се изкачиха до 6-то място във временното класиране, което им дава възможност за атакуване на местата, даващи право на участие в европейските турнири.

Фрайбург поведе в резултата в 22-та минута, когато Ян Росентал с десния крак вкара извън наказателното поле, след пас на Джонатан Шмид.

В средата на второто полувреме – в 67-та минута – Павел Крмас удвои преднина на домакините за 2:0. Крайното 3:0 оформи Макс Крузе в 73-та минута.

Така възпитаниците на Кристиан Щрайх записаха четвърти пореден мач без поражение в Бундеслигата и се изкачиха на шесто място в класирането с 19 точки.

Щутгарт пък допусна едва второ поражение в последните си осем срещи в шампионата и остана 12-и с 16 точки.