Челси на Рафаел Бенитес завърши 0:0 с Манчестър Сити в дербито на 13-ия кръг във Висшата лига. Испанският мениджър дебютира начело на „сините“ на „Стамфорд Бридж“, където домакините удържаха равенството срещу шампионите в истински порой, изсипал се над Лондон.

Така, лидер във временното класиране остава Манчестър Юнайтед с 30 точки, на 1-а пред 2-ия Сити. Челси остана на 4-то място с актив от 25 точки.

И след този мач пък пък Бенитес продължава да няма загуба от Роберто Манчини. Двамата са се изправяли един срещу друг в треньорските си кариери вече четири пъти, като испанецът няма поражение от италианския си колега.

„Сините“ от Лондон записаха пети мач поред без успех във Висшата лига, но за първи път от 7 мача не допуснаха гол във вратата в шампионатен двубой. Съставът на Манчини пък прави серия от 19 срещи в Англия без поражение.

Фернандо Торес се завърна в титулярната единайсеторка на Челси, след като в средата на седмицата срещу Ювентус се появи като резерва. Зад него играха Хуан Мата, Оскар и Еден Азар. Манчини пък излезе в нападение с Един Джеко и Серхио Агуеро, а към края на двубоя Марио Балотели се появи в игра, след като се завърна след контузия. Карлос Тевес също поигра, след като влезе в 69-та минута.

Домакините трудно стигаха до положения пред противниковата врата, а Торес направи слаб мач, в който остана на терена през всичките 90 минути.

Почти през целия мач, с изключение на първите 10-ина минути след почивката, Сити бе по-активният отбор и създаде повече положения пред вратата на Петър Чех. Пропуски обаче направиха, Агуеро, Джеко и Настасич.

В друг мач от кръга, Тотнъм взе лондонското дерби срещу Уест Хем с 3:1. Точни за успеха на „шпорите“ бяха Джърмейн Дефоу (44' и 64') и Гарет Бейл (58'). Попадението за „чуковете“ бе дело на Анди Керъл (82').

В класирането, Тотнъм е 7-и с 20 точки, а Уест Хем на 8-о място с точка по-малко.