Иван Сираков донесе шампионска титла на ВТУ
Иван Сираков донесе шампионска титла на ВТУ / ВТУ

Ректорът на ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий" проф. Пламен Легкоступ откри  Държавното първенство по крос за студенти, проведено в неделя на хълма Света гора. Състезателят на домакините Иван Сираков стана шампион при мъжете  на шесткилометровото трасе, в компанията на съперници от 14 вуза. В отборното класиране отборът на ВТУ завърши на четвърто място. При жените великотърновските студентки останаха на второто място, след колежките си от Националната спортна академия. Отборът бе в състав Диянка Давидова, Марияна Димитрова, Елмира Пановска и Румяна Пановска. Индивидуално Диянка Давидова спечели сребърния медал, нареждайки се на само 3 секунди след представителката на НСА Симона Миланова. Марияна Димитрова, Елмира Пановска и Румяна Пановска заеха съответно 5- то, 6-то и 11-то място. Състезанието бе организирано от Асоциацията за университетски спорт „Академик",  ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий", УСК „Академика 2011" и катедра "Теория и методика на физическото възпитание". В провеждането му се включиха преподавателите доц. Йордан Йотов, доц. Теодора Давидова, Елена Кънчева, Мирослава Петкова, Димитър Николов и Стефания Димитрова.