Етър- 1924 победи Чумерна
Етър- 1924 победи Чумерна / netinfo
Минимална победа с 1:0 записа “Етър- 1924” в контролната среща с “Чумерна”, играна на стадион “Ивайло”. Единственото попадение в мача отбеляза юношата на Левски Ангел Маджиров в 27- та минута от пряк свободен удар. Старши треньорът на “виолетовите” Стоян Петров започна двубоя с футболистите, които не играха или влизаха като резерви в първите три кръга от Западната “Б” футболна група. По- късно той пусна на терена и повечето титуляри, като даде почивка сама но Ивайло Иванов, Пламен Костадинов, Калоян Илиев и Марин Стефанов. Великотърновци създадоха половин дузина голови положения, но ги пропуснаха. Добре се включи преотстъпения за шест месеца юноша на столичния “Левски” Павлин Карагитлиев, който на няколко пъти влезе опасно към вратата на гостите. Еленчани също предложиха открит и нападателен футбол, а на два пъти бяха на косъм от изравнително попадение. Преди почивката Венци Харизанов прати кълбото в опразнената врата но домакините, но кой знае защо Мирослав Сотиров реши да ритне топката от положение на засада и попадение не бе зачетено. В самия край на срещата Пламен Колев проби през центъра, увлече вратарят на великотърновци и хитро с пета върна топката към Сотиров. Ударът му в долния десен ъгъл бе спрян пред голлинията от Маджиров. Тази вечер етърци играят с четвъртодивизионния “Лозен”, а утре от 17 часа на стадион “Ивайло” ще приемат АКБ “Миньор” /Раднево/.