"Моряците" играха добре, но загубиха
"Моряците" играха добре, но загубиха / ПФК Черно море
"Черно море" отстъпи при домакинството си на "Лудогорец" с 1-2 в среща от 6-ия кръг на efbet Лига. Резултатът бе открит от Родриго в 28-ата минута, когато успя да открадне топката в полето на съперника, напредна и технично реализира в долния ляв ъгъл на вратата на Пламен Илиев. 4 минути по-късно Дан Битон изравни. Той завъртя фалцово топката при едно центриране от фаул, никой не можа да играе с нея, след което тя се оплете в долния десен ъгъл на вратата на Дюлгеров.
В 52-ата минута Патрик Андраде нацели гредата след изпълнение от фаул. В 74-ата минута реабилитираният Марселиньо, който влезе като смяна през второто полувреме, сложи топката на главата на Кешеру за 2-1. 10 минути по-късно бразилецът бе изгонен за втори жълт картон.
Илиан Илиев се наложи да върши две принудителни смени в 13-ата (Иса)и в 52-ата (Родриго).
След тази победа "Лудогорец" остана единственият непобеден до момента отбор в първенството.