„Левски“ с минимална победа над „Черно море“
„Левски“ с минимална победа над „Черно море“ / sportal.bg

„Левски“ победи „Черно море“ с 1-0 в мач от 13-ия кръг на Първа Професионална лига. Единствения гол реализира Роман Прохазка в 22-ата минута. Така „Левски“ остана непобеден в първата половина на сезона. Варненци допуснаха първа загуба след равенство и четири поредни победи в първенството. „Сините“ са с 31 точки и на върха в класирането. „Черно море“ е с 23 точки и е на 3-о място във временното класиране преди последния мач от кръга утре между „Лудогорец“ и „ЦСКА“.

"Черно море" имаше своите шансове в мача, но Коконов, Секо и Бакари не успяха да ги оползотворят. Последният дори нацели и гредата след удар с глава в 63-ата минута. В заключителните минути гостите изглеждаха изключително офанзивно, след като Йосков влезе на смяна за бранителя Станчев, но варненци не стигнаха до изравнително попадение.

„Левски“ (4-1-4-1): Йоргачевич, С. Александров, Ал. Александров, Пиргов, Минев жк, де Нойер, Нар, Прохазка жк, Краев (64 Деса жк), Аниете (88 Лукин), Адениджи жк (82 Мицански)

„Черно море“(4-2-3-1): Коварж, Сукуп жк, Станчев жк (88 Йосков), Николов, Венков, Паланков (69 Кузма), Цветков жк, Секо, Илиев, Коконов, Бакари жк

Ето ситуациите в мача:

(5) Коконов навлезе отляво в наказателното поле, шутира, но в ръцете на Йоргачевич.

(7) Бакари бе намерен вдясно, шутира, но във външната страна на мрежата на противниковата врата.

(12) Секо преодоля Минев, влезе в наказателното поле, мина между Пиргов и Александров, но Йоргачевич изби топката в корнер след удара му.

(13) Краев нанесе първия удар за „сините“ по посока вратата на Коварж, но вратаря улови топката до лява греда.

(22) 1-0! Роман Прохазка бе най-съобразителен в наказателното поле на „Морето“, овладя една топка между четирима „моряци“ след изпълнен корнер, обърна се и стреля в долния ляв ъгъл за 1-0.

(27) Венков проби вляво, навлезе в наказателното поле, пусна към Бакари, но топката му бе изчистена. В ответната атака след удар на Прохазка, топката рикошира и излезе в корнер, който бе 5-и за „Левски“.

(29) Станчев върна силна и рискована топка към Коварж, който нямаше право да играе с ръце, засуети се, от което не успя да се възползва Прохазка.

(30) Шут на Краев от 25 метра, топката рикошира в Цветков и излезе в корнер.

(60) Адениджи напредна отдясно, преодоля Николов, пусна към Краев на границата на наказателното поле, той шутира, но Станчев подложи крак и изчисти.

(63) Илиев центрира от корнер, Бакари стреля с глава, но в напречната греда.

(67) Адениджи удари с ръка Николов, което остана незабелязано от рефера, бранителят падна, а нападателя продължи атаката и стреля край дясната греда

(74) Нар проби по левия фланг,влезе в наказателното поле, пусна успоредно на голлинията, но Адениджи се размина с топката на празна варата.

(76) След центриране на Сукуп от десния фланг, Бакари надскочи Пиргов, но стреля в аут.

(79) Минев фаулира Секо. Илиев центрира от прекия свободен удар, но Прохазка изчисти

(84) Секо напредна по десния фланг, центрира остро към Кузма, но Ал. Александров изби

(88) „Черно море“ заигра с трима в защита и трима нападатели, след като Йосков замени Станчев.