Стартираха финалните състезания за деца, лишени от родителски грижи
Стартираха финалните състезания за деца, лишени от родителски грижи / netinfo

Министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков откри днес финалните състезания за деца, лишени от родителски грижи в Сливен. В продължение на три ученици от  9-12 клас  ще мерят сили в три вида спорт - тенис на маса, стрийтбол и футбол на малки вратички. Призовите места ще си оспорват 31 отбора от домовете, класирали се на І и ІІ място на зоналните състезания. Турнирите  ще се проведат в зала „Васил Левски" и футболните игрища в кв. „Българка" и в центъра на града.

За класиралите се на първо, второ и трето място са осигурени купи, медали и плакет, а за останалите състезатели са предвидени материални награди. Турнирът официално ще бъде закрит на 8-ми ноември на стадион „Хаджи Димитър". Министерството на физическото възпитание и спорта финансира през тази година със 165 650 лева Програмата за организиране и провеждане на спортно-състезателна дейност за учениците от домовете за деца, лишени от родителска грижа. Нейната цел е чрез спорт да бъде подпомогната личната изява, социалната интеграция, мотивацията и отговорността на децата за реализацията на техния потенциал в обществото.