Каратеките от Петромакс извоюваха в Хасково злато, сребро и бронз
Каратеките от Петромакс извоюваха в Хасково злато, сребро и бронз / archiv.DarikNews

На 27 и 28 отомври 2012 в Хасково се проведе Национална Купа по карате за деца и младша възраст. Национална купа Хаскво е състезание от редовния годишен спортно-състезателен календар на организаторите - БНФК - Българската Национална Федерация по Карате. Домакините - Карате Клуб „Аида Нет Вадо Рю" - Хасково, посрещнаха в спортна зала „Спартак" близо стотина каратеки от клубове от цялата страна. Най-младите от плевенските каратеки, възпитаници на КБИ„Петромакс" извоюваха 1 златен, 6 сребърни и 3 бронзови титли.

В дисциплина кумите индивидуално, отлично представяне направи Теодор Димитров - Вицешампион на категория над 40 кг. при родените 2001 год. В същата възрастова група се състезава и съотборника му Християн Тенев, който се окичи с бронзов медал в категория до 40 кг. От родените 2002, добро представяне направи Валентин Сачански, който се класира пети в категория до 32 кг., а при момичетата с бронзов медал се окичи Дара Ганчева - в категория до 35 кг.

При младша възраст, родени 1999, отлични серии от техники демонстрира Георги Ценов, който надви опоненти от КК „Самурай", КК „Шото Витяз" и КК „Аякс", но загуби концентрация на финална среща, поради коeто се окичи със сребро в категория над 57 кг. при момчетата. При момичетата, съотборничката му Виктория Росева, също стана вицешампион за категорията си - над 50кг., след изтощителен финал с представителка на КК „Шурикен" и победи над опоненти от КК „Аида Нет Вадо Рю", КК „Френдшип" и КК „Калоян". От момчетата родени 2000 год. в категория до 52 кг. на пето място се класира Илиян Минев, а при момичетата в тази дисциплина, в категория над 42 кг. на клубен финал мериха сили съотборничките и съученички Ивет Горанова и Йоана Иванова.

Каратистките от Спортно училище „Георги Бенковски" - Плевен, надвиха по пътя си към финала опоненти от КК „Шурикен", КК „Олимп" и КК „Атнес".
На финала играта бе спортсменска: „Играхме все едно си бяхме в нашата зала Спартак" - коментират младите девойки.
Ивет Горанова, която стана шампион на тази категория, пробва знанията си и при дисциплина ката индивидуално, където надигра опоненти от КК „Възход" и КК „Аякс" с перфектна демонстрация на умения във „въображаемата игра с противник". Въпреки многото победи, Ивет не можа да запази достатъчно сили за финала и загуби с 3 на 2 съдийски флага от представителка на КК „Самурай", кaто се окачи със сребърен медал на стълбата за награждаванията.

При дисциплина "ката" - отборно жени, отбора на клуба, в състав от Ивет Горанова, Виктория Росева и Йоана Иванова, извоюваха вицешампионска титла. Момичетата изиграха две ученически "кати' /серии от техники/ и една майсторска. Демонстрираха отлични знания и техники на ученическо и майсторско ниво, но поради умората от предните им срещи в индивидуалните дисциплини, загубиха на финала от отбора на КК „Никон" - София.