Волейболният Велбъжд класира за финалите и отборът- девойки младша възраст
Волейболният Велбъжд класира за финалите и отборът- девойки младша възраст / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

Девойките младша възраст на волейболният „Велбъжд" се класираха безапелационно за републиканските финали. Кюстендилки спечелиха и трите срещи от зоновия турнир в зала „Осогово". „Велбъжд" първо победи „Яворов"- Чирпан с 3:0 гейма / 25: 13, 25: 8 и 25: 19 точки /, след това се разправи и със „Спартак"- Плевен- 3:0, като гостите не успяха да стигнат и 20 точки в нито един гейм / 25: 7, 25: 16 и 25: 14 /.
Най- важен бе сблъсъка със „Славия". „Белите" спечелиха първата част с 23:25. Девойките на „Велбъжд" обърнаха развоя на мача, след 25: 16 и 25:23 точки. „Славия" взе четвъртия гейм с 25:22. По- подготвения тим се оказа този на „Велбъжд", който показа и по- здрави нерви и спечели мача с 3:2 гейма, след 15:10 в тайбрека.
Състав: Александрина Иванова, Яна Керелезова, Михаела Михайлова, Адриана Радева, Симона Стойнева, Ванеса Иванова, Виктория Александрова, Мадлен Рашева, Моника Кръстева, Сиянна Кирилова, Джоана Янчева, Ваяна Тодорова, Диляна Тренкина и Верджиния Ангелова. Треньори Йорданка Василева и Емил Стоянов.
Кюстендилската школа по волейбол вече класира на републиканските финали отборите- девойки старша възраст и момичета до 15 години.

Отборът на "Славия" се класира на 2- ро място, след победи над "Спартак" с 3:0 и "Яворов" с 3:1 гейма. "Яворов"- Чирпан спечели битката за третото място след 3:1 над "Спартак" Плевен.