Волейболистките на Велбъжд- девойки младша възраст са 7- ми в България
Волейболистките на Велбъжд- девойки младша възраст са 7- ми в България / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил, архив

Девойките младша възраст на волейболния „Велбъжд"- Кюстендил са 7- ми в България, от 112 клуба. Момичетата, водени от Йорданка Василева победиха на Републиканските финали, в спор за 7- 8 място тима на „Бургас 07".
Финалите не започнаха добре за кюстендилки. Те отстъпиха с 1:3 гейма на „Локомотив 1929"- София, като олимпийската надежда на клуба Моника Кръстева игра с висока температура от вирусна инфекция. Във втория си мач в групата, „Велбъжд" загуби от финалиста ЦСКА с 0:3. Възпитаничките та Йорданка Василева излязоха за победа в третия си мач срещу „Звезди"- София, губеха с 0:2 гейма, но изравниха до 2:2, като тайбрека имаха два мачбола, но отстъпиха с 16:18 точки и 2:3 гейма.
В спор за 5- 6 място, „Локомотив" надигра „Левски" с 3:1 гейма. На полуфиналите: ЦСКА- Казанлък 3:0 и „Марица"- „Звезди" 3:1.
Това беше и последното състезание за волейболният „Велбъжд" за този сезон. Клубът класира на финали всичките си отбори при момичетата, на финали бяха и два отбора- момчета.