Веселин Димитров със световна титла и бронзов медал
Веселин Димитров със световна титла и бронзов медал / Личен архив

Кюстендилецът Веселин Димитров стана световен шампион по карате, стил- шотокан. Възпитаникът на карате клуб "Шурикен" бе част от националния отбор, който спечели титлата на първенството в Милано, Италия. България е на втора поредна година на световния връх, след успеха в Германия, през 2011 г.

Веселин Димитров спечели бронзов медал в индивидуалната надпревара, при младежите до 21 години- категория до 65 кг.

Спортист №1 на Кюстендил за 2008 г., в анкетата на Дарик радио и Община Кюстендил, Веселин Димитров е студент 2- ри курс в НСА и в момента се състезава за спортния клуб "Файтърс-НСА". Той стана вицеевропейски шампион, при младежите до 21 години на първенството в Букурещ, Румъния, спечели сребърен медал и от отборното класиране при мъжете.

"Целият национален отбор направи изключително силна подготовка. Момчетата не почиваха през лятото, бяха организирани лагери, на които присъстваха психолог, лекар и бе осигурено всичко необходимо", коментира бащата и първи треньор на шампиона Емил Димитров.