Велбъжд надделя над Беласица, мисли за Вихрен и ЦСКА
Велбъжд надделя над Беласица, мисли за Вихрен и ЦСКА / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

Втора поредна победа в Югозападната „В" група постигнаха футболистите на „Велбъжд", но първа на собствен терен пред пролетния полусезон. Кюстендилци надиграха с 3:0 „Беласица"- Петрич, като си свършиха работата основно през първото полувреме.
Михаел Кисьов се разписа още в 12- та минута, а Боян Стойнев добави за 2:0, в 38 минута. Гостите се опитаха да се върнат в мача през втората част, но не стигнаха до гол, а резервата Кристиян Петков оформи крайното 3:0 в 85- та минута.

netinfo

Старши треньорът Юлиян Кръстев изрази след двубоя задоволството си от играта на „Велбъжд" през първото полувреме и съжали за пропуските пред гола. През второто полувреме, тактическите указания на треньорския щаб на кюстендилци е бил да се приеме играта в собствената половина и да се използват празните пространства за контраатаки.

netinfo

„Велбъжд" се готви два трудни мача, гостуване на „Вихрен" в Сандански и очаквания от много фенове домакински мач с ЦСКА, на 20 март.
Трето поредно поражение претърпя отборът на „Германея"- Сапарева баня и отново разгромяващо на чужд терен, този път от „Септември"- София с 11:0!
Нов успех за лидерът ЦСКА, който надигра като гост „Чепинец" д 0:4.