Пирин ликува в Кюстендил. Вуцов и Стефанов беснеят
Пирин ликува в Кюстендил. Вуцов и Стефанов беснеят / netinfo

Пирин победи Славия с 1:0 и записа втора поредна победа с такъв резултат, над смятаните за фаворити в първенството отбори. „Орлетата" домакинстваха на стадиона в Кюстендил. Пирин затвърди добрата си игра и показа, че успехът в Ловеч преди седмица не е бил случаен. В основен голмайстор на тима пък се превърна младият Иван Цачев, който с два гола в рамките на седем дни донесе шест точки за благоевградчани.

В 47-та минута след центриране от корнер, Дани Пеев игра с глава и удари напречната греда, а след рикошета топката се спря в Цачев, и той от четири-пет метра стреля силно във вратата.

Славия така и не успя да създаде 100-процентово положение. Президентът на Славия Венцислав Стефанов не остана да гледа играта на своите до последния съдийски сигнал и си тръгна няколко минути преди него.