Осогово волей се наложи над Холестеролни лъвове на път за 1/8 финалите
Осогово волей се наложи над Холестеролни лъвове на път за 1/8 финалите / Дарик- Кюстендил

"Осогово волей" се наложи в оспорван и напрегнат двубой над лидера в групата "Холестеролни лъвове" с 3:2 гейма. Така кюстендилци спечелиха важни 2 точки в последния си мач от група "E", на "Б" дивизия. "Осогово волей" ще играе и тази година най- вероятно на 1/8 финалите във "Volley Mania" - Любителска волейболна лига. На основните им конкуренти за място на осминафиналите- АВК "Отборко" и "1М" предстоят последните мачове от групата.
Първите два гейма бяха за кюстендилци- 25:16  и 25:21 точки. Лидерът в групата обаче показа класа и изравни геймовете, след като взе третата и четвъртата част, след 21:25 и 13:25 точки.
В решителният тайбрек играчите на "Осогово волей"  демонстрираха воля за успех и спечелиха с 15:12 точки.
Кюстендилският тим бе в състав: Явор Христов - капитан, Кирил Котев, Веселин Николов, Катя Щърбева, Георги Димитров, Бисер Василев, Младен Кръстев, Николай Григоров, Нено Ангелов, Васил Белчев и Димитър Цветин. Съперникът им на 1/8 финалите, които са на директна елиминация ще стане ясно след последните мачове, които са този уикенд.